Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Sushi-Sklep.pl

Czy Zielona Herbata Odchudza?

Czy zielona herbata odchudza?

W ostatnich latach przeprowadzono badania, które potwierdziły dobroczynne właściwości zielonej herbaty. W kulturze Japonii, uważa się, że wypicie od 3 do 9 filiżanek tej herbaty, korzystnie wpływa na zdrowie, przedłużając tym samym życie człowieka średnio o 3 lata. Ponownie zaparzona jest równie bogata w składniki mineralne jak parzona za pierwszym razem. Szczególnie chodzi tu o rzadko występujący mangan i fluor. Należy zaznaczyć, że liści zielonej herbaty nie należy spożywać dłużej niż 10 godzin od pierwszego parzenia, dlatego że rozwijają się w niej grzyby.

Jeżeli nie mamy problemów z żołądkiem lub wysokim ciśnieniem można wypić od 4 do 6 filiżanek tej herbaty dziennie. Zielona herbata w postaci liści ma dużo dobroczynnych właściwości. Przeciwutleniające i oczyszczające cechy czynią z zielonej herbaty element diety. Regularne picie zielonej herbaty obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu, co zmniejsza zagrożenie zawału serca, miażdżycy tętnic i powstawania zakrzepów.


Orientalny Sklep
Pomimo szeroko panującej opinii, zielona herbata nie posiada "cudownych" właściwości odchudzających. Nie jest ona lekarstwem na nadwagę. Ostatecznie traktować należy zieloną herbatę jedynie jako suplement poprawiający przemianę materii, a nie jako środek odchudzający.


Pierwszym i najważniejszym krokiem przy redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej jest zmiana diety. Należy dostarczać organizmowi mniejszej liczby kalorii niż potrzebuje do funkcjonowania. Następnie istotne jest zwiększenie aktywności fizycznej. Dopiero przy zastosowaniu w/w elementów, warto uwzględnić w diecie zieloną herbatę. Wtedy przyniesie najlepsze rezultaty. Dzięki zawartej w niej kofeinie usprawni ona spalanie tłuszczu na co dzień, a także zwiększy redukcję tłuszczu podczas ćwiczeń.

Zieloną herbatę można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Czy Zielona Hebrata Odchudza?

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl