Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalny Sklep PrzepisyChinskie.pl

Olej Arganowy Zastosowanie i Właściwości

Olej Arganowy Zastosowanie i Właściwości

Olej arganowy.
Rośliną, z której pozyskujemy ten olej to drzewo arganowe. Właściwości oleju arganowego znane były już w starożytności. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych olejów roślinnych – olej arganowy pozyskiwany jest w procesie tłoczenia nasion. Jego fizyczne właściwości to gęstość, ciemnoczerwony kolor i ledwo wyczuwalny smak i zapach kojarzący się z orzeszkami ziemnymi.

Zastosowanie oleju arganowego jest wielorakie. Po pierwsze, stosuje się go w kuchni, jako dodatek do majonezów, sałatek, zimnych sosów i surówek. Po drugie, stosuje się go w przemyśle spożywczym . Olej ten znajduje zastosowanie także w przemyśle kosmetycznym. Znajdziemy go w kosmetykach z wyższej półki. Z wyższej, ponieważ jest drogi, a jego cena wynika z kosztów pozyskiwania. Drzewa arganowe są trudno dostępne, bo rosną tylko w południowej części Maroko. Jako ciekawostkę podajemy, że drzewa te urastają do dziesięciu metrów wysokości, a ich korony miewają czternastometrowe średnice. Na dole też są ciekawe, ponieważ długość korzeni sięga trzydziestu metrów w głąb ziemi. Tylko w ten sposób, drzewa rosnące w suchym i gorącym klimacie mogą zaopatrywać się w wodę. Owoce drzew arganowych są żółte i wyglądem przypominają śliwki. Ich skorupa jest kilkanaście razy twardsza od skorupki naszego orzecha laskowego. Ziarenka, z których wytwarza się olej znajdują się w gorzkiej masie umiejscowionej w sercu owocu i jest ich bardzo mało. Proces wytwarzania oleju jest długi i pracochłonny.

Orientalny Sklep
Cechy oleju arganowego.
Tak szerokie zastosowanie tego oleju, możliwe jest dzięki jego naturalnym cechom. Właściwości oleju arganowego, to między innymi korzystny wpływ na krążenie krwi, zbawienny wpływ na układ odpornościowy i obniżanie poziomu cholesterolu.

Olej arganowy w kosmetyce. Olejek z nasion owoców drzewa arganowego działa na skórę jak żaden inny specyfik. Przypisuje się mu wyjątkowe działanie odmładzające, nawilżające, odżywiające i wygładzające. Odmładzające i regenerujące właściwości, olejek ten zawdzięcza wyjątkowo dużej zawartości witaminy E, która od dawna nazywana jest witaminą życia i młodości. Oprócz niej, w olejku tym znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze, a także substancje takie jak kwas ferulowy, karotenoidy, polifenole, sterole i skwalen. Olejek arganowy doskonale pielęgnuje twarz, jest łatwy w użyciu, ponieważ błyskawicznie wchłania się w skórę. Systematyczne stosowanie eliminuje przebarwienia, wygładza zmarszczki, sprawia, że skóra staje się aksamitna i wygląda młodo i świeżo, ponieważ substancje obecne w olejku oczyszczają skórę.

Olej arganowy na włosy. Olejek ten można wcierać w skórę głowy. Jeśli robi się to regularnie, kondycja i wygląd włosów ulegają poprawie. Włosy stają się mocniejsze i nabierają połysku. Ze względu na specyficzną woń, olejek ten stosujemy przed myciem głowy.

Olej Arganowy Zastosowanie i Właściwości

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl