Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Japońskie Noże Tomoko.pl

Orzechy Brazylijskie Właściwości

Laskowe, włoskie, arachidowe, nerkowca i wiele innych. Wszystko to orzechy. Jedne znamy i jadamy na co dzień, po inne sięgamy rzadko i od święta. Wszystkie postrzegamy jako przegryzki lub dodatki do słonych i słodkich dań. Mało kto jednak wie, że oprócz wymienionych, istnieją równie smaczne i zdrowe orzechy brazylijskie. Orzechy brazylijskie są nasionami orzesznicy wyniosłej, która jest drzewem. Bertholletia excelsa, bo tak nazywa się to drzewo po łacinie, daje owoce, które mają postać zdrewniałych orzechów. W ich głębi kryją się nasiona, cenniejsze od całej reszty. Orzesznicę wyniosłą spotkać można głównie w lasach tropikalnych, Porasta ona dorzecze Amazonki. Dla Brazylijczyków, nasiona orzesznicy są rodzimym złotem.

Orzechy brazylijskie, właściwości. Najcenniejszą właściwością nasion orzesznicy wyniosłej jest ich skład. Jako jedyne, nasiona te zawierają tak dużą ilość selenu. Oprócz niego, występują w nich nienasycone kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze. Źródłem selenu jest gleba, na której rosną orzesznice. Gleba taka znajduje się tylko w tropikalnych lasach Amazonii. To czyni roślinę tę wyjątkową, ponieważ rośnie ona tylko w naturze i nie ma możliwości uprawiania jej. W orzechach brazylijskich występują minerały i witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Znajdziemy w nich wapń, magnez, potas, fosfor, żelazo i miedź. Są cennym źródłem witaminy E i B1.

Orzechy brazylijskie, działanie. Orzechy brazylijskie mają dobroczynne działanie na nasz organizm.

Orzechy brazylijskie dla serca. Nasiona orzesznicy wyniosłej wspomagają serce i układ krążenia, co zmniejsza ryzyko miażdżycy i zawału. Unikatowa kompozycja tłuszczów sprawia, że obniżają one zły cholesterol i eliminują nadciśnienie tętnicze.

Orzechy brazylijskie dla mózgu. Jedząc orzechy brazylijskie, wspieramy mózg i cały układ nerwowy. Zawarte w nich kwasy tłuszczowe eliminują stres i zmęczenie, a także poprawiają koncentrację.

Orzechy brazylijskie dla odporności. Nasiona orzesznicy wyniosłej nie są obojętne dla układu immunologicznego. Systematyczne spożywanie ich, wzmacnia go i chroni przed wieloma chorobami.

Orzechy brazylijskie dla skóry. Dzięki wysokiej zawartości witaminy E, orzechy te wykazują dobroczynne działanie na skórę; regenerują ją i chronią przed utratą wilgoci i tworzą tak zwaną barierę naskórka. Z tego względu, zaleca się je osobom, które właśnie przebyły operacje lub zabiegi, a także tym, których skóra uległa poważnemu zranieniu lub oparzeniu.

Orientalny Sklep

Orzechy brazylijskie dla kości i zębów. Wysoka zawartość wapnia i magnezu powoduje, że orzechy brazylijskie wspomagają rozwój i utrzymują prawidłową budowę kości i zębów.

Orzechy brazylijskie na płodność. Od dawna wiadomo, że orzechy brazylijskie dobroczynnie wpływają na męską płodność. Zawarte w nich związki, podnoszą sprawność, szybkość przemieszczania się i siłę plemników, co przekłada się na lepszą jakość nasienia.

Orzechy brazylijskie przeciw nowotworom. Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniacza jakim jest selen, orzechy brazylijskie wykazują działanie przeciwnowotworowe. Zaleca się spożywanie ich osobom z podwyższonym ryzykiem wystąpienia tego typu schorzeń.

Orzechy brazylijskie na co dzień. Podobnie jak inne orzechy, te brazylijskie składają się głównie z tłuszczów, co oczywiście przekłada się na ich kaloryczność. 100g tych orzechów daje nam ponad 600 kalorii, a więc tyle samo co czekolada. O dobrą czekoladę nie jest łatwo, czy więc nie warto zastąpić jej orzechami z Amazonii? Tłuszcze zawarte w nasionach orzesznicy wyniosłej są nie tylko korzystne dla zdrowia, ale potrzebujemy ich do życia. Nasz organizm nie produkuje ich sam, więc trzeba dostarczać je z pożywieniem. Zdrowiu, kondycji i urodzie posłużą orzechy brazylijskie jadane trzy razy w tygodniu, jako dodatki do sałatek, deserów, jogurtów, owsianek i musli. Wystarczy spróbować, a zostaje się z nimi na zawsze.

Orzechy Brazylijskie Właściwości

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl