Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalny Sklep PrzepisyChinskie.pl

Trawa Cytrynowa Zastosowanie i Właściwości

Trawa Cytrynowa (Palczatka cytrynowa)

Trawa Cytrynowa Zastosowanie

Trawa cytrynowa znana jest od wieków w kuchni południowo-wschodniej Azji. Szeroko ceniona za walory smakowe, ponieważ nadaje wyrazisty cytrynowy smak, bez nuty kwaskowatości charakterystycznej dla cytryny. Palczatka cytrynowa jest doskonałą przyprawą, idealną do sosów, deserów, herbat, zup, kompotów i dżemów. Poza zastosowaniem kulinarnym, znajduje szereg zastosowań w medycynie i kosmetykach.

Orientalny Sklep
Właściwości trawy cytrynowej

Trawa cytrynowa jest rośliną szeroko uprawianą w krajach tropikalnych. Roślina ta ma wiele korzystnych właściwości dla zdrowia. Napar parzony z trawy cytrynowej jest napojem odświeżającym. Poprawia nastrój i rozjaśnia umysł. Nalewka z trawy cytrynowej działa łagodząco na stres i nerwy. Posiada ona silne właściwości antygrzybiczne, bakteriobójcze i przeciwzapalne. Nalewka z tego gatunku rośliny jest dobra w leczeniu opryszczki i podrażnień skóry. Zastosowana na skórę zmniejsza wydzielanie łoju, odświeża, znosi zapach potu. W leczeniu zaburzeń krążenia oraz stanów zapalnych skóry, zaleca się wcieranie olejku z trawy cytrynowej, aby poprawić przepływ krwi. Preparaty z trawy cytrynowej wykorzystywane są w przypadku stanów zapalnych gardła, jamy ustnej, krtani i oskrzeli. W roślinie znajdują się cenne olejki: cytral i mircen. Na ich bazie sporządza się wiele olejków rozgrzewających. Olejki te mają wyjątkowo przyjemny, intensywny zapach. Dlatego stanowią składniki produktów kosmetycznych.

W Polsce trawa cytrynowa dostępna jest w kilku formach.

- Świeżej, importowanej z Tajlandii, pakowanej po kilkanaście sztuk. Dodatkowo świeżą trawę cytrynową można ukorzenić i sadzonki posadzić w ogrodzie.

- Mrożonej -  bardziej aromatyczna i jędrniejsza niż jej świeża odmiana. Po rozmrożeniu robi się miękka i mało sprężysta, jednak jest idealna do gotowania.

- Marynowanej - mniej aromatyczna od dwóch wcześniejszych, jednak posiada zalety, łatwe przechowywanie i sporą dostępność.

-
Suszonej - to cięte liście, doskonałe do aromatyzowania herbat.

Trawę cytrynową można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.


Trawa Cytrynowa Zastosowanie i Właściwości

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl