Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Sushi-Sklep.pl

Z Czym Zrobić Sushi

Z czym zrobić sushi?

Sushi z początku było posiłkiem biednych samurajów, dzisiaj jest 'na topie'. Proces powstawania sushi wywodzi się z sposobu przechowywania ryżu i ryb.

Najczęstszymi składnikami sushi są:

-
Ryż to podstawa sushi, jest to nieodzowny element sushi. Ryż jest bogaty w potas i sód, który pomaga obniżać ciśnienie, nie zawiera tłuszczu ani cholesterolu. Dedykowany do sushi ryż to: Carlose, Kimpo lub Misori.

-
Łosoś - to ryba występująca w północnej części Oceanu Atlantyckiego i w rzekach do niego uchodzących. W Polsce można kupić łososia norweskiego oraz łososia bałtyckiego.Mięso z łososia jest jednym z najlepszych rezerwuarów kwasów omega-3, które wpływają na prawidłowy rozwój tkanki nerwowej. Potwierdzone zostało iż spożywanie łososia związane jest ze spadkiem zachorowań na depresję, dodatkowo niektóre badania wykazały związek IQ i dietą bogatą w kwasy omega-3.

-
Tuńczyk to jedna z większych i najszybciej pływających ryb morskich. Mięso tuńczyka jest smaczne i najbardziej cenione. Zaletą tuńczyka jest zawartość witaminy A, D, oraz witamin z gruby B, zawiera witaminę PP, obniżającej poziom cholesterolu i chroniącej serce. Wzmacnia odporność a najzdrowszy jest w postaci surowej, właśnie w sushi.

-
Nori to nazwa japońska określająca gatunki jadalnych wodorostów morskich. Produkt finalny tworzony jest z wodorostów hodowlanych w specjalnych morskich farmach. Nori są bogate w składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały.

- Mango najbardziej popularny i najsmaczniejszy owoc na świecie. Stanowi źródło witaminy C i witamin z grupy B, zawiera beta-karoten, związek zapobiegający rozwojowi nowotworów.

-
Surimi to w Japonii dosłownie ''mielona ryba''. Paluszki Surimi to produkt na bazie zmielonego mięsa białych ryb, m.in. mintaja, dorsza lub morszczuka. Produkt popularny w kuchni orientalnej, często nazywany paluszkami krabowymi.

-
Awokado, owoc który słynie z działania przeciw cukrzycy a także obniżania cholesterol we krwi. Posiada właściwości zapobiegające procesowi starzenia. Mango jest bogate w antyoksydanty których działanie wspomaga ochronę przed rakiem.

-
Daikon to rzodkiew popularna w krajach orientalnych. W smaku przypomina czarną rzodkiew. Daikon jest bogata w witaminę C i jest niskokaloryczna, dodatkowo posiada aktywny enzym, który wspomaga trawienie.

-
Pasta Wasabi w tubce to ostry chrzan japoński o zielonym kolorze. Niezbędny do przygotowania sushi oraz sosów do namaczania. Jest kilkakrotnie ostrzejszy od europejskiego chrzanu. Badania wykazały że chrzan wasabi chroni zęby przed próchnicą.

Orientalny Sklep
Przygotowanie sushi to również świetna okazja aby wykazać się talentem artystycznym i pomysłowością. Należy być kreatywnym, ponieważ sushi po za rybą to również mięso i warzywa. Jedyne na co trzeba zwracać uwagę, to sushi musi atrakcyjnie wyglądać, w kraju kwitnącej wiśni mówi się ''najpierw je się oczami, a potem językiem''.

Ważny jest kolor, wskazane jest używać składników kontrastowych, np. pod jasno czerwonym tuńczykiem połóżmy omlet i zielone kiełki.

Smak jest ważnym elementem, proste danie jest dobre bo zadowoli każdego. Jednak warto poeksperymentować. Krążek z tuńczyka jest smaczny, lecz jest jeszcze lepszy z ogórkiem w środku lub z ostrym majonezem. Mamy szerokie możliwości.

Dobrze jest używać składników kruchych, żujących i delikatnych, łącząc elementy, szukając doskonałego balansu między nimi np. łosoś, rzepa i serek filadelfia. Kluczem do bardzo dobrego sushi jest kontrastowy kolor, niepowtarzalny smak i wyśmienita tekstura.

Prezentacja sushi musi cechować się prostotą. Nie nakłada się za dużo na jeden talerze i nie powinno się przesadzać z ozdabianiem. Sushi należy traktować jak sztukę. Na talerzu umieszczamy maksymalnie 3 role przy odrobinie wasabi i marynowanego imbiru.

Podsumowując, sushi to szansa na zerwanie z kulinarną monotonią- to zabawa z kolorem i kształtem, a co najważniejsze wspomaga ludzki organizm, chroniąc go przed starzeniem i chorobami cywilizacyjnymi.

Produkty do przygotowania sushi można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Z Czym Zrobić Sushi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl