Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Informacje o Chinach

Miasta Chin

Chiny na dzień dzisiejszy, to gigant pod względem gospodarczym. Według wielu prognostyk, za kilka lat kraj ten wyprzedzi nawet Stany Zjednoczone. Wraz z rozwojem państwa rozwijają się wszystkie jego aspekty, również miasta. Miasta w Chinach należą do jednych z najludniejszych oraz największych na całym świecie. Chiny największe miasta traktują jak perły i dbają o nie, bo przynoszą im ogromne zyski z turystyki.

Poniżej można znaleźć listę 3 największych miast tego kraju.

Chongqing zalicza się w Chinach do miast wydzielonych. Chongqing zamieszkuje aktualnie ok. 5 milionów osób, jednak jeśli doliczyć jego okolice, to liczba ta wzrasta aż do ok. 30 milionów. Jest to bardzo młode miasto, powstałe w 1997 roku, w wyniku wydzielenia terytorium dzielnicy Syczuan. Od tamtego momentu rozwija się ono w zawrotnym tempie. Do największych atrakcji można niewątpliwie zaliczyć duży diabelski młyn, 2 więzienia uznawane za zabytki - Zhazidong i Baigongguan oraz budynek Centrum Światowego Handlu o wysokości 262 metrów.

Orientalny Sklep
Szanghaj
to również miasto wydzielone z liczbą ludności przekraczającą 23 miliony w całej aglomeracji. Jest to dosyć stare miasto, pierwsze wzmianki o Szanghaju, który był jeszcze wtedy wsią datujesię na panowanie dynastii Song. Mimo tego, że jest to ogromna metropolia, stawiająca przede wszystkim na finanse to nie brakuje tu atrakcji turystycznych. Warte uwagi są na pewno: wieżaJin Mao, wieża Oriental Pearl, tor Formuły 1, Świątynia Nefrytowego Buddy, Ogród Yuyuan, bulwar nabrzeżny oraz ulica Nankińska na której znajduje się słynny deptak handlowy.

Pekin to stolica Chińskiej Republiki Ludowej, jej centrum polityczne, gospodarcze oraz kulturalne. Miasto położone jest w północnej części doliny Hebei, zalicza się je do miast wydzielonych. Pekin i okolice zamieszkuje ok. 19,6 miliona ludzi, zaś samo miasto - ok. 8 milionów. W przeciwieństwie do Chongqing, ma bardzo długą i bogatą historię, już 3000 lat temu istniało tam miasto. W wyniku licznych wojen, Pekin był co trochę niszczony i odbudowywany, ostatnio po II wojnie światowej. Na przestrzenii ubiegłych lat co roku kilka milionów turystów z zagranicy i kilkadziesiąt milionów z Chin odwiedza Pekin. Do jego największych atrakcji należą: Grobowce Dynastii Ming, Świątynia Nieba, Pałac Letni, Pekińskie Akwarium, Wielki Mur w rejonie Badaling, Muzeum Nauki i Techniki, Pekińskie Zoo oraz Ogród Botaniczny.

Komentarze   

 
0 #1 pawel 2014-12-11 20:43
chiny wielki kraj wielkie miasta kilku milionowe pekin szanghaj kanto wuhan szengdu hangzhou kunming xi an ningbo shenzhen jinan hong kong o raz inne chiny juz wyprzedziny usa bo maja 4 razy wiecej ludnosci i wiecej miast milionowych szybkie pociag inowocz\esne dworce kolejowe i autostrady mosty wiadukty a polska nigdy tego nie biedzie miala dziekuje i pozdrawiam
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl